Алматы университеті
Қазақша Русский English  中文
ЖАҢАЛЫҚТАР
27-03-2019
Алматы университеті ұжымы наурыз мерекесін тойлады.

Тәуелсіз мемлекетіміздің қалыптасуымен бірге Наурыз мейрамы барлық қазақстандықтар үшін жалпы халықтың сүйікті мерекесіне айналды.

Наурыз- бұл тек көктемнің мерекесі ғана емес, ең әуелі ізгілік пен жақсылықтың мейрамы. Ұлыстың осы бір ұлы күні жер бетіндегі қанды соғыстар, дау-жанжалдар тоқтатылып, адамдар бір-біріне деген өкпе –реніштерін ұмытып, кешірімге келіп, татуласып, табыса білген. Халқымыз мол дастарханын жайып, ақ жарқын көңілмен жүздесіп, дәм татысып, өткен-кеткеннен сыр шертісіп, барша адам баласына жақсылық, аманшылық тілеп, жастарға ақ баталарын берген.

Қыстан аман шығып, Ұлыстың ұлы күніінде бір бірімен қауышып жатқан Алматы қаласы, Әуезов ауданы тұрғындарымен бірге Алматы университетінің ұжымы да 21- наурыз күні Наурыз мерекесін тойлап өтті. Алматы университеті биылғы наурызды жылдағыдан да ерекше дүркіретіп тойлады. Әуезов ауданы әкімшілігінің тапсырысы бойынша биыл да университет ұжымы киіз үй тігіп, байқауға қатысты. Байқау шарты бойынша: әрбір ұжым тіккен киіз үйлерін безендіріп, ұлттық тағамдардың алуан түрлерін дайындап, ұлттық сал- дәстірлердімізді дәріптеу керек.  Тігілген ақ шаңқай киіз үйдің безендірілуі, ұлттық  тағамдар дайындау мен ұлттық дәстүрімізді дәріптеу бойынша сараптауды Әуезов ауданы әкімінің орынбасары  - Еркебұлан Оразалин бастаған комиссия мүшелері  жүргізіп, әр үйді аралап көріп,  бағаларын берді. Сарапшылар бағалауы бойынша -Алматы университеті ІІ орынға ие болды.

Алматы университетінің  ректоры химия ғылымдарының докторы М.Е.Ермағанбетов Наурыз мерекесімен Алматы университеті ұжымын құттықтай отырып, «Көктің тынысын тыңдап, жердің тамырын басқан, тұрмыс-тіршілігін табиғат анамен тығыз байланыстырған халқымыз Наурызды жаңару мен жасампаздықтың бастауы, ырыс пен берекенің арқауы деп бағалаған.

Олай болса, Наурыз мерекесі баршаңызға жаңа жетістіктер, молшылық пен татулық әкелсін. Еліміз тыныш, халқымыз  аман болып,әр отбасында шат көңіл, бақыт және береке салтанат құрсын!»- деген ізгі тілегін білдірді.

ХАБАРЛАНДЫРУЛАР
14-05-2019
Құрметті студенттер мен оқытушылар!!!
05-03-2019
Құрметті студенттер мен оқытушылар!!!
12-11-2018
Халықаралық ғылыми-теориялық конференция
12-11-2018
«Жалпыхалықтық диктант»
25-10-2018
HackDay 2018 инновациялық идеялар фестивалі
10-08-2018
Тамыз айының 19-26 аралығында Алматыдағы «Almaty Arena» мен «Halyk Arena» сарайларында ТМД елдерінің тарихында тұңғыш рет футзалдан студенттер арасында Әлем Чемпионаты өтеді.